درخواست عضویت در گروه ایرنین مدرن ( دختر پسرای ایرونی ) بزرگترین گروه فارسی زبان در یاهو

Subscribe to iranin_modern

Powered by us.groups.yahoo.com

۱۳۸۹ دی ۸, چهارشنبه

مجموعه ترفند های کاربردی یاهو مسنجر


بزرگترین گروه ایرانی در یاهو

در این مقاله قصد داریم به شما ترفند های برتر یاهو مسنجر را معرفی کنیم که می تواند برای کسانی که از نرم افزار چت یاهو مسنجر استفاده می کنند مفید واقع شود. لازم به ذکر است برای استفاده از این ترفند ها شما احتیاج به چیز اضافه ای به جزء برنامه یاهو مسنجر و اینترنت نخواهید داشت.

۱- باز کردن سریع برنامه یاهو مسنجر

با این کار شما میتوانید هر وقت که بخواهید برنامه یاهو مسنجر را با فشردن ۲ دکمه باز و اجرا کنید. البته به یاد داشته باشید که قبل از انجام این کار باید نرم افزار یاهو در نوار ابزار شما موجود باشد. حال برای این کار فقط کافی است دکمه های ترکیبی WIN و Y را با هم فشار دهید و می بینید که پنجره یاهو مسنجر به سرعت برای شما باز می شود.

بزرگترین گروه ایرانی در یاهو

۲- پاک کردن ID خود از لیست افراد

همانطور که میدانید ، اگر کسی شما را ادد کند شما نمی توانید آیدی خود را از لیست آن حذف کنید و فقط خودش میتواند اینکار را بکند. حال اگر میخواهید شما اینکار را بکنید ادامه این ترفند را بخوانید.

ابتدا به این آدرس بروید : www.vizgin.com

سپس بعد از باز شدن سایت ، شما باید سه فیلد ببینید ، که فیلد اول باید آیدی خود را وارد کنید و در فیلد دوم پسورد آیدی خود و در آخر آیدی فردی که میخواهید آیدی شما از لیست آن حذف شود را وارد کنید. بعد از تایپ و پر کردن این ۳ فید روی آیکونی که شبیه سطل آشغال هست کلیک کنید و چند لحظه صبر کنید. سپس باید با پیغامی مانند Your ID has been successfully removed from victim’s addlist مواجهه شوید که میگوید آیدی شما از لیست آن فرد حذف شده است.

اگر پیغام مطابق Your ID has been successfully removed from victim’s addlist نبود نشان میدهد که مشکلی در هنگام پرکردن ۳ فیلد بالا وجود دارد که میتواند دلیل آن اشتباه وارد کردن آیدی و پسورد و غیره باشد بوده باشد.

اما باید قبل از این کار به چند نکته که در زیر میبینید توجه کنید:

a – در هنگام این کار باید مطمئن شوید که فرد مورد نظر آنلاین هست و در غیر این صورت به این پیغام مواجه میشوید : Victim should be offlin

b – حتما باید پسورد خود را وارد کنید و اگر وارد نکنید یا اشتباه تایپ کنید با این پیغام مواجه میشوید : Your Username or password is wrong

c – بعد از انجام اینکار باید یکبار آیدی خود را Sign Out و دوباره Sign in کنید تا تغییرات اعمال شود.

بزرگترین گروه ایرانی در یاهو

۳- گرفتن عکس آواتار آیدی های ادلیست شما

شاید شما هم در هنگام چت از عکس آواتار آیدی که در هنگام چت هستید خوشتان آمده و میخواهید آن را در هارد خود ذخیره کنید. (آواتار عکسی هست که در کنار هر یک از آیدی ها نمایش داده میشود و میتوان آن را تغییر داد.)برای این کار کافی است به این آدرس رفته و C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\cache\Icon و تمام عکس ها را پیدا کنید. حال اگر تمام عکس ها قابل باز شدن نبودند میتوانید هر یک را که میخواهید روش کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید و سپس به آخر نام آن .jpg را اضافه کنید. با این ترفند حتی میتوانید عکس های را که در چندین ماه پیش هم دیده اید را ذخیره کنید ، ولی عکس های که در قبل چیز دیگه ای بوده اند نمیتوانید آنها را پیدا کنید.

۴- گرفتن عکس آواتار آیدی ها از افرادی که اددلیست شما نیستند

این ترفند تقریبا مانند ترفند بالا هست و فقط فرق آن این است که آیدی که میخواهید عکس آواتار آن را ذخیره کنید لازم نیست در ادلیست شما باشد.برای اینکار باید به اینترنت متصل شوید و این آدرس را در نوار ابزار مرورگر وارد کنید : http://img.msg.yahoo.com/avatar.php?yids= و سپس جلوی = نام آیدی مورد نظر خود را وارد کنید و Enter را فشار دهید. سپس عکس آواتار نمایان میشود که میتوان برای ذخیره روی آن کلیک راست کرده و Save را انتخاب کنید.

۵-انکار دریافت PM

اگر نمیخواهید در هنگامی که آفلاین هستید یا در هنگام چت کردن با کسی هستید پی امی از طرف کسی دریافت کنید ، این ترفند را بخوانید.

با این ترفند دیگر هیچ آیدی نمیتواند با شما در ارتباط باشد ولی شما میتوانید آنلاین باشید ، برای این کار ابتدا نرم افزار یاهو مسنجر را باز کرده و به این قسمت بروید : Messenger و سپس Preferences و سپس Category و در آخر Messages را انتخاب کنید. حال در قسمت When I recive a new message تیک گزینه Minimize the message window to the taskbar را فعال کنید و تیک گزینه Show messages at the bottom right of screen را هم فعال کرده و روی OK کلیک کنید.

حال از این به بعد کسی که بخواهد به شما پی ام دهد در پنجره کوچکی باز میشود که مزاحم شما نمیشود و بهتر میتوان به انجام کار خود ادامه داد.اگر هم میخواهید این پنجره کوچک هم نمایش داده نشود یا اینکه اصلا هیچ پی امی نمایش داده نشود تیک گزینه Show messages at the bottom right of screen را غیر فعال کنید.

برای برگرداندن به حالت اول کافی هست تیک گزینه های Show messages at the bottom right of screen و Minimize the message window to the taskbar را غیر فعال کنید.

۶-ارسال Buzz به صورت پشت سر هم

همانطور که میدانید شما بعد از ارسال یک Buzz به یک آیدی دیگر نمیتوانید تا ۱۵ ثانیه Buzz دهید ولی با این ترفند میتوانید این کار را انجام دهید.برای اینکار پنجره آیدی مورد نظر را باز کنید و سپس یک Buzz بدهید و پنجره آیدی طرف را ببندید و دوباره باز کنید و دوباره Buzz دهید و این کار را به سرعت انجام دهید. حال متوجه میشوید که میتوان Buzz های زیادی را به یک آیدی در فاصله زمانی کوتاه ارسال کنید که در قبل و به صورت عادی نمیتوانستید اینکار را انجام دهید. البته این را به یاد داشته باشید که بقیه افراد و آیدی ها هم میتوانند اینجوری به شما Buzz بدهند !

۷- حذف ID خود

اگر میخواهید به هر دلیلی ID خود ر ا پاک کنید به آدرس https://edit.yahoo.com/config/delete_user بروید و سپس یوزر و پسورد آیدی خود را وارد کنید و روی دکمه sing in کلیک کنید ، سپس به صفحه ای دیگر منتقل میشود که باید به پایین صفح بیایید و پسورد خود و حروف داخلی عکس را در فیلد دوباره وارد کنید. و بعد روی گزینه Yes Terminate this Account کلیک کنید تا ایمیل و ID یاهو شما حذف شود. اکنون تمام محتویات داخل ایمیل و آیدی شما حذف میشود و دیگر نمیتوان آنها را برگردانید.

۸- لیست کردن افراد آنلاین

با این ترفند کوچک میتوانید در ادد لیست خود فقط آنلاین را مشاهده کنید. برای این کار ابتدا روی پنجره برنامه یاهو مسنجر کلیک کنید ، سپس دکمه های Ctrl+F را با یکدیگر فشار دهید. سپس در لیست خود میبینید که فقط افراد آنلاین برای شما نمایان میشوند. همچنین برای بازگشت به حالت اول باید دوباره دکمه های Ctrl+F را فشار دهید.این ترفند بر روی تمام یاهو مسنجر ها کار میکند.

۹- افزایش کیفیت Voice Chat

شما هم احتمالا از کیفیت نا مطلوب در یاهو مسنجر نا راضی هستید ، ولی برای افزایش کیفیت صدا در Voice Chat یک ترفند وجود دارد که برای اینکار ابتدا وارد محیط Voice Chat شوید (منظور از محیط Voice Chat همان قسمت و صفحه ای هست که میخواهید با فرد مورد نظر صحبت کنید) سپس ۸ بار کلید Space را فشار دهید. حال میبینید که کیفیت صدا بالا میرود.ولی توجه کنید با افزایش کیفیت صدای Voice Chat سرعت بیشتری از اینترنت شما مصرف میشود و در نتیجه اگر سرعت اینترنت شما کافی نباشد صدا قطع و وصل میشود و برای برگرداندن به حالت اول صفحه Voice Chat را یک بار ببندید و دوباره باز کنید.

۱۰- ریکاوری آفلاین های پاک شده

گاهی پیش می آید که آفلاین ها را نمیتوانید بخوانید یا نا خواسته پاک میشوند. برای برگرداندن آفلاین های پاک شده میتوانید از این ترفند استفاده کنید. برای این کار روی گزینه Messenger که در بالای پنجره یاهو مسنجر است کلیک کنید و در نوار باز شده روی Preferences کلیک کنید. سپس به قسمت Archive بروید و گزینه Yes , save all of my messages را فعال کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.حال از این به بعد تمام آفلاین ها ذخیره میشوند و برای دیدن آفلاین های پاک شده باید به داخل Message Archive که در منوی Contacts هست بروید.این ترفند در تمام نسخه های یاهو مسنجر قابل اجرا است.

۱۱- ایجاد سطر جدید در پیامهای ارسالی در یاهو مسنجر

همانطور که خود نیز می دانید در یاهومسنجر ، هنگامی که در پنجره PM برای طرف مقابل مشغول تایپ پیغام هستید اگر کلید Enter را فشار دهید دهید پیغام برای طرف ارسال می شود ولی اگر شما بخواهید همانند دیگر نرم افزارهای ویرایشی مثل Word و Notpade و …. هنگامی که کلید Enter را بزنید به خط بعد بروید چه باید کنید ؟ فقط کافی است در پنجره چت به جای استفاده از دکمه Enter کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را بزنید .

۱۲- پنهان شدن فقط برای یک ID مورد نظر

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در محیط نرم افزار Yahoo Messenger باشید وبا ورود بک شخص ، وضعیت خود را به Invisible تغییر دهید. طبعا با این عمل ، شما برای تمامی Add هایتان به صورت خاموش درخواهید آمد که چندان جالب نیست. با بهره گیری از این ترفند میتوانید کاری کنید که تنها برای همان یک نفر به حالت Invisible در بیایید و بتوانید به صورت آنلاین با سایر دوستان خود چت کنید.بدین منظور بر روى ID مورد نظر کلیک راست کنید ، سپس بر روى عبارت Stealth settings کلیک کنید و عبارت permanently Offline ) همیشه خاموش) را انتخاب کنید. حال اگر شما براى تمام دوستان خود Available باشید، برای این شخص مورد نظر Off هستید. براى بازگرداندن تنظیمات، مراحل قبل را طى کرده و سپس عبارت Online را انتخاب کنید.


۱۳ – تغییر رمز آیدی یاهو

اگر قصد دارید رمز آی دی خود را برای مقابله با هکرها تغییر دهید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- با آی دی و پسورد فعلی خود در یاهو مسنجر Login شوید.
۲- از منوی Messenger وارد قسمت Messenger Yahoo! Account Info شوید. Yahoo! Messenger در این حالت شما را به صفحه خاصی هدایت می کند.
۳- در صفحه باز شده باید دوباره یوزر نیم و پسوردتان رو وارد کنید.
۴- در صفحه باز شده روی عبارت آبی رنگ Change Password کلیک کنید.
۵- حال پسورد قدیمی و سپس پسورد جدید خود را وارد کنید.


۱۴- راه حلی برای پی بردن به Invisible بودن افراد در یاهو مسنجر

همانطور که میدانید در پیام رسان محبوب یاهو مسنجر، کاربر میتواند به حالت مخفی یا Invisible حضور پیدا کند. به طوری که سایر کاربران متوجه حضور او نمیشوند و او را همچنان به آفلاین مشاهده میکنند. در این ترفند قصد داریم به معرفی راه حلی برای پی بردن به Invisible بودن افراد در یاهو مسنجر بپردازیم. با استفاده از این ترفند تنها با وارد نمودن ID شخص مورد نظر پی میبرید که آیا او واقعاً در حالت Invisible است یا شما را دور زده است! این ترفند روی تمامی ورژنهای جدید و قدیم یاهو مسنجر قابل استفاده است.

بدین منظور: کافی است به یکی از سایت های زیر مراجعه کنید. سپس با وارد نمودن ID فرد مورد نظر میتوانید بفهمید او حقیقتاً در چه وضعیتی است:

http://www.imvisible.info
http://www.vizgin.com
http://www.invisible.ir
http://www.webxitin.net
http://www.fahmidam.com
http://persiangap.com
http://www.kheftkon.com
http://www.kopy.ir
http://www.dom.ir
http://www.zumzet.net
http://www.kikeykoja.com
http://www.invisible-scanner.com
http://www.statusdetect.com
http://www.tarfandestan.com
http://www.yahooinvisiblecheck.com
http://detectinvisible.com
http://www.yahoo-status.com
http://yahdetector.com
http://www.invisiblestatus.com
http://www.invisibleoroffline.com
http://www.yahoo-mess.info
http://yahoo-on.net
http://www.buzzu.info
http://yahoostatuschecker.com
http://www.statusdetect.com
http://www.barlog.org
http://yscan.info
http://www.yahootracer.net
http://yimscan.com
http://www.yahoostatus.org
http://www.invisible-id.com

http://www.yahooinvisible.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر